Keşif Formu

 

Hizmetlerimizden bazıları

Akustik Ses İzolasyonu uygulamamızı tercih ettiğiniz yerin ses frekans yüksekliği ve mekana uygun ürün kullanımı açısından Akustik Ses Yalıtımında gürültü izolasyon malzemelerinin seçimi önem teşkil etmektedir. Desibel Akustik olarak; Stüdyo Ses Yalıtımı, Reji Odası Ses Yalıtımı, Katır Stüdyoları Ses Yalıtımı, Konferans Salonları, Sinemalar, Kongre Merkezleri, Açık Alanlardaki Ofisler gibi yerlerde Akustik Ses İzolasyon uygulaması gerçekleştirmektedir.

Çağrı Merkezi Akustik Ses Yalıtım  ( Call Center Akustik Ses İzolasyonu ), çağrı merkezlerinde telefonlar görüşme yapan call center çalışanlarının konuşmalarından oluşan ses kirliliğini ve bu gürültü kargaşasının masalar arasında birbirine karışarak çalışanları zor durumda bırakmasını engelleme amaçlı uygulanan gürültü izolasyon uygulamasıdır.

Fabrika İçi Sessiz Ortam ve Çalışma Kabinleri  kurmanız gürültüyü absorbe ederek, sessiz bir çalışma alanı sunacaktır.

Örnek vermek gerekecek olursa, Kompresörlerin mutlaka çalışma alanlarından ve işçilerden uzak olması gerekmektedir. Kompresörler  ses yalıtımı yapılmış bir odada bulunmak zorundadır.  Bu nedenle, fabrikalarda tıpkı kompresörler gibi sistemler mutlaka sessiz ortam ve çalışma kabinlerinde saklanması gerekmektedir. Çalışma kabinlerinin ve aletlerin kapalı olması güvenlik için olumlu olarak fabrikaya geri dönmektedir.

Oda Ses Yalıtımı, odalarda en iyi ses performansını alabilmek ve aynı zamanda  oda sınırları dışına, dışarıdaki insanlara, komşulara ulaşan gürültü derecesindeki yüksek seslerden ötürü rahatsızlık verilmemesi için yapılmaktadır. Oda ses yalıtımı, ortak duvar ses yalıtımı, akustik mekan içi müzik vb. hava oluşumlu sesler geçiş kaybına uğratılma maksadı ile uygulanır. Böylelikle duvar sınırları içerisindeki ses hiçbir zaman dışarıyı dolayısıyla komşu odaları rahatsız etmez.

Su soğutma kuleleri  endüstriyel anlamda soğutma ihtiyacı fazla olan sanayi üretim yapan firmalar tarafından kullanılmaktadır.  Su soğutma gruplarının en fazla kullanıldığı alanların başında termik santraller,  ilaç sektörü, gıda sektörü, demir çelik üreten fabrikalarda, petro kimya sanayisi  gibi su soğutma ihtiyacı en fazla olan büyük sanayiler gelmektedir. Soğutma suyu sağlamak amacı ile kurulan su soğutma kuleleri ; sistemden gelen ısıyı soğutma suyundan absorb edilmesini sağlar. Su soğutma kulesinin  doğaya faydası nedir ? Sorusuna net bir cevap verebilmemiz mümkün.  Su soğutma kulesi ve gruplarının faydasının başında doğaya zarar vermemesi gelir.

Tavan Ses Yalıtımı aynı binadaki komşu dairelerle aranızdaki sınırı belirleyen duvarlardan geçen ve çoğu zaman rahatsızlık veriici seslerin izole edilmesidir. Komşu duvarlardan ve tavandan gelen bu sesler çoğunlukla komşular arasında problemlere yol açmaktadır.  Ses yalıtımı sağlıklı ve huzurlu bireyler için gereklidir. Tavan duvarlarından geçip gelen sesler ortamda rahatsız edici ve kimi zaman gürültü denebilecek bir ses kargaşası yaratmaktadır. Tavan ses yalıtımı olarak tavana yoğun ve de kalın malzemelerin uygulanması ile etkili bir şekilde ses izolasyonu uygulanmaktadır.

Zemin Ses Yalıtımı, zeminde meydana gelen raharsızlık verici, yüksek titreşimli seslerin minimum seviyeye indirilme işlemidir.

Desibel Akustik olarak,  Tavan Ses Yalıtımı ve Duvar Ses Yalıtımı uygulamalarında tercih ettiğimiz gürültü izolasyon malzemeleri gibi Zemin Ses Yalıtımı uygulamasında da A kalite gürültü izolasyon malzemeleri kullanmaktayız.