Tag - zemin ses yalıtımı

Zemin Ses Yalıtımı

Zemin Ses Yalıtımı ( Parke Altı Gürültü İzolasyonu )

Zemin Ses Yalıtımı, zeminde meydana gelen raharsızlık verici, yüksek titreşimli seslerin minimum seviyeye indirilme işlemidir.

zemin ses yalitim uygulamasi

zemin ses yalitim uygulamasi

Desibel Akustik olarak,  Tavan Ses Yalıtımı ve Duvar Ses Yalıtımı uygulamalarında tercih ettiğimiz gürültü izolasyon malzemeleri gibi Zemin Ses Yalıtımı uygulamasında da A kalite gürültü izolasyon malzemeleri kullanmaktayız.

Zemin Ses Yalıtımı

Zemin Ses Yalıtımı

Gürültü yaşamımızda hepimizin karşılaştığı bir kirliliktir. Eski yapılı binalarda yaşayanların en büyük sorunu duvarlardan ve üst kattan gelen tıkırtı veya yüksek rahatsız edici seslerdir. Teknoloji ile geliştirilen ses yalıtım yöntemleri sayesinde bugün artık yüksek katlı apartmanlarda ve şirketlerde gürültüyü en aza indirgemenin yollarını bulabiliyoruz. Ses yalıtım çeşitlerinden birisi olan zemin ses yalıtım yöntemi ise; zemin ve kaplamaların arasında susturucu görevi görerek, ses izolasyonunu sağlamaktadır. Zemin ses yalıtım; zemin ile kaplamayı birbirinden ayırdığı için kullanılan malzemenin uzun ömürlü olmasını sağlarken hem de gürültüyü engeller.  Yüksek katlı binalarda yaşanan en büyük sorunlardan birisi, aşağıdaki komşuyla gürültü nedeniyle yapılan tartışmalardır. Zemin ses yalıtımı diğer ses yalıtım sistemlerine göre daha çok tercih edilmektedir.

Zemin Ses Yalıtımı

Zemin Ses Yalıtımı

Zemin ses yalıtımında kullanılacak malzemelerin ve işlemin mutlaka ses yalıtım konusunda uzman bir usta tarafından yapılması ile sorunu kolayca ortadan kaldırabilirsiniz. Zemin ses yalıtım yöntemi duvar ses yalıtım yöntemi ile birlikte kullanıldığında tam anlamıyla bir ses izolasyonu sağlamaktadır. Zemin ses yalıtım yönteminin en çok uygulandığı alanlar makine odaları, sinema salonları, rejilerdir. Zemin ses yalıtımını yaşam alanınıza uygun tasarımsal olarak kullanabileceğiniz ölçü ve modellerde yaptırabilir, dekorasyonunuza şıklık katabilirsiniz. Renk, ölçü ve modellerin de çok  fazla seçenek sunan Zemin ses yalıtımı ile dekorasyon yapmak isteyen kişiler ses yalıtımı özelliği nedeniyle de tercih etmektedir.

Zemin ses yalıtımı ve diğer tüm ses izolasyon hizmetlerimizden yararlanmak ya da gerek ses yalıtımı hizmetlerimizden gerekse gürültü izolasyon malzemelerimiz hakkında bilgi almak için Desibel Akustik olarak bizimle, iletişim kurmaktan çekinmeyin.

Şap Altı Ses Yalıtımı

Şap Altı Ses Yalıtımı

Şap Altı Ses Yalıtımı, ortamdaki titreşim ve gürültüleri izole ederek komşu tavanından sızıp alt komşulara verilebilecek olan rahatsızlığın önüne geçmektedir. Ev, ofis ve şirketlerde kullanılan zemin ses yalıtım türlerinden olan, Şap Altı Ses Yalıtımı sayesinde ortamda oluşan gürültü ve titreşimler aşağıdaki kata ulaşmasını engellemektedir. Şap Altı Ses Yalıtımı sayesinde, çeşitli darbelerde dolayı meydana gelen titreşimler, şaptan döşemeye veya duvarlara iletilmediğinden dolayı, yüksek bir ses yalıtım koruması sağlamaktadır. Şap altı ses yalıtım; seramik, parke, fayans, ahşap gibi dekorasyon malzemelerinin altına kullanıldığında, odadaki gürültüyü engelleyerek ses yalıtımını sağlamaktadır. Şap altı çeşitlerinden olan kauçuk modeli ise, titreşimleri emerek darbelerin sesinin en aza indirgemesinde faydalıdır.

Şap Altı Ses Yalıtımı

Şap Altı Ses Yalıtımı

Özellikle ister ev ortamı olsun ister şirket ortamı olsun mekanda bulunan eşyaların yükünün yaratacağı hasarı da engelleyen şap altı yöntemi hem ses izolasyonu sağlarken hem de dayanıklılık sağlamaktadır. Mantar, kauçuk gibi çok fazla çeşidi olan şap altı ses yalıtım ile zemin ses yalıtımında kullanılan malzemeler aynıdır. Parke yani zemin ses yalıtımında kullanılan şap altı ses yalıtım ürünleri ile maksimum fayda sağlayabilirsiniz.

cello ses yalitim siltesi

cello ses yalitim siltesi

Şap Altı Ses Yalıtımın kullanıldığı alanlardan spor salonlarındaki oluşan basıncı da emerek hem ısı kaybını engelleyerek hem sesi yani gürültüyü sınırlandırarak hem de dayanıklılık sağlayan Şap Altı Ses Yalıtımının faydaları bununla sınırlı değildir.  X olarak, Parkenin yada zeminin altına şap atıldıktan sonra parke altına ekstradan ses yalıtımı sağlayan bir malzeme olan yine mantar granüllü kauçuk yumurta profilli 6 mm kalınlığı ile yerleştirilmesini ve mutlaka  parke veya laminat uygulamasının yapılmasını öneniyoruz.

Binalar için çokça gerekli bununan Şap Altı Ses Yalıtımı uygulaması, ses yalıtım levhalarının kullanımı ile katlar arası gürültü izolasyonu ve zemin taşma seviyesinin yükseltilmesine katkı sağlaması açısından önemli bilir kişilerce yapılması tavsiye görülen bir ses yalıtım uygulamasıdır.

Şap Altı Ses Yalıtımı ve diğer tüm ses izolasyon hizmetlerimizden yararlanmak ya da bilgi almak için bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyin.