Tag - blower gürültü

Blower Gürültü Ses Yalıtımı

Blower Gürültü Ses Yalıtımı, büyük AVM, üretim tesisleri gibi havanldırmadan kaynaklı yüksek ses frekanslarının, yani gürültünün oluşmasının kaçınılmaz olduğu yerlerde uygulanan ses izolasyon uygulamasıdır..  Bu havalandırma sistemlerinin kapesitelerinin artışı ile doğru orantılı olarak gürültü seviyesi de artmaktadır. Bundan ötürü havalandırmanın gerekli olduğu yerlerde Blower Gürültü Ses Yalıtımı da önemli bir gerekliliktir.

Blower Gürültü Ses Yalıtımı

Blower Gürültü Ses Yalıtımı

Gürültü maalesef ki her alanda oluşan bir kirliliktir. İster ev ister sokak ister çalışma alanımız olsun mutlaka gürültüye maruz kalıyoruz. Gürültünün yoğun olduğu çalışma alanında, işçiler gürültü nedeniyle bir sürü sağlık problemi ile karşı karşıya kalıyor ve gerek psikolojik gerekse fizyolojik rahatsızlıklar yaşıyor. Gürültünün en fazla bulunduğu alanlardan biri olan büyük alışveriş merkezlerinin ve  üretim tesislerinin havalandırma sistemleri her zaman çok yoğun bir gürültü yaymaktadır. Havalandırma sisteminin kapasitesi arttığı zamanlarda ise sistemin çıkardığı ses seviyesi de artmaktadır.

blower gurultu yalitimi

blower gurultu yalitimi

Büyük ölçekli havalandırma sistemlerinin kullanıldığı alışveriş merkezleri ve fabrikalar içinde blower ses yalıtımı ve izolasyonu kullanılması zorunlu bir kuraldır.

Blower Gürültü Ses Yalıtımı

ses yalitim kabini

ses yalitim kabini

Blower Gürültü Ses Yalıtımı dediğimiz kavramı ise, ses yalıtımını kullanmak üzere havalandırma sistemlerinde özel olarak yapılan izolasyon işlemidir. Bu izolasyon yapıldıktan sonra havalandırmalar tam kapasite olarak çalışırken, oluşan gürültü izole edildiği için gürültü sorunu son bulacaktır.  Bu sayede işyeri açısından da  sessiz bir odada çalışan kompresörden sağlanan  maksimum fayda kadar Blower Gürültü Ses Yalıtımından da  sağlanır.  Her firma için özel olarak tasarlanan kabin blower, havalandırma sisteminin yerleştirilmesi ile hazırlanır.

gurultu izolasyonu

gurultu izolasyonu

Blower Gürültü Ses Yalıtımı kabinleri işyerine ve firmaya göre değişiklik gösterdiğinden blower ses kabini havalandırma sistemi standart ölçüsü yoktur. Blower Gürültü Ses Yalıtımı kabinleri firmaların tasarım beklentilerine ve ihtiyaçlarına göre üretilip, teslim edilir.

Gürültünün canlılar üzerinde bıraktığı ciddi hasarlar, sağlık sorunları nedeniyle, ses yalıtımı uygulamasının lüks bir tercih olamadığı aksine özellikle şehir yaşantısında canlıların hayatlarını sağlıklı sürdürebilmesi için bir gereklilik olduğu kabul görmektedir. Blower Gürültü Ses Yalıtımı ve diğer tüm ses izolasyon hizmetlerimizden yararlanmak ya da bilgi almak için bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyin.